APP UW logo

Zapraszamy na szkolenie „Czytaj co podpisujesz, czyli o prawnych regulacjach zatrudnienia zdań kilka” przygotowane przez Akademicką Poradnię Prawną.
Szkolenie poprowadzą: Jacek Kowalski i Kacper Oleksy.

Opis szkolenia:
1. Dla kogo zlecenie, a dla kogo umowa o pracę. Podstawowe podobieństwa i różnice umów cywilnoprawnych i kodeksu pracy.
2. Jak powinna wyglądać dobra umowa o dzieło? Konstrukcja umowy cywilnoprawnej i jej rodzaje najczęściej spotykane w obrocie gospodarczym (umowa zlecenia, umowa o dzieło, umowa agencyjna).
3. Jaką umowę podpisać, jaką umowę zaproponować – wady i zalety różnych typów umów.
4. Granice swobody umów oraz czego nie zostawiać regułom kodeksowym.
5. Kruczki prawne – czyli jak uniknąć nieporozumień i pułapek w umowie.
6. Samozatrudnienie – przykra konieczność czy szansa na dobry start w karierze (procedury rejestracyjne, obowiązki, podatki).
7. Ćwiczenia w grupie.

Szkolenie odbędzie się
14 kwietnia 2016 r. (czwartek)
Wydział Chemii UW, ul. Pasteura 1
sala Marii Skłodowskiej-Curie (obok Dziekanatu Głównego)

Aby zapisać się na warsztat należy wysłać e-mail o temacie: Prawne regulacje zatrudnienia, w treści wpisując: Imię i Nazwisko, rok studiów/absolwent i kierunek studiów na adres: szkolenia@chem.uw.edu.pl do dnia 11 kwietnia, do godz. 16.00. Każdy uczestnik otrzyma w mailu zwrotnym potwierdzenie rejestracji.

Zachęcamy również do zadawania pytań wykładowcom w celu jak najlepszego wyprofilowania warsztatów pod kątem zainteresowań i potrzeb uczestników.